Charakteristika Edwarda Cullena

Autorka: Angel296

Poznámka autorky: Ahoj. Tohle je charakteristika Edwarda.

 

     Jednou z mých nejoblíbenějších literárních postav je Edward Cullen z knížky Stmívání. Tuto knihu napsala Stephenie Meyerová a přeložila Markéta Demlová.

Celý příběh se odehrává v městečku Forks, okolo roku 2004. Kniha byla vydána v roce 2005. Edward je úchvatně a nadlidsky krásný. Má křídově bledou studenou pleť, přímé, dokonalé, ostře řezané rysy a vlasy zbarvené do bronzova. Jeho oči jsou jako tekutý topaz. Je vysoký, štíhlý, svalnatý a mimořádně rychlý. Nosí moderní oblečení ve světlých barvách, i když podle mě by vypadal nádherně i ve starých hadrech.

     Edward je velice temperamentní a milý člověk. I když nedá se říct člověk, neboť Cullenovi jsou upíři. Mluví tichým, melodickým hlasem a pohybuje se velmi ladně. Je maturant na střední škole. On ani jeho rodina nejsou ve Forks nějak oblíbení. Ve škole je nejlepší v biologii.

     Edward šíleně miluje svou dívku Isabellu Swanovou. Říká o ní, že je jeho anděl. Jeho koníčky jsou sbírání aut a hra na piano. Skládá mnoho ohromujících děl pro Bellu a ostatní. Vlastní stříbrné Volvo a strašně rád jezdí velmi rychle.

 

     Edwarda jsem si vybrala, protože podle toho jak vypadá je to ideální kluk. A taky je to moje nejoblíbenější mužská literární postava.